Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Święto Szkoły

2 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie obchodzimy ...
2 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie obchodzimy 27. rocznicę nadania szkole imienia VII Obwodu „Obroża” Armii Krajowej. Wielkie święto całej społeczności szkolnej, w tak trudnej sytuacji, kiedy nie ma nas w szkole, obchodzimy z wielką dumą, że naszym patronem są ludzie, którzy walczyli, abyśmy dziś żyli w wolnej Polsce.Krótka historia:

Armia Krajowa to podziemne wojsko polskie, które powstało w wyniku akcji scaleniowej 14 lutego 1942 roku. Była to potężna armia ochotnicza, złożona z ludzi, którzy wstąpili w jej szeregi z własnej i nieprzymuszonej woli. Armia Krajowa była czymś więcej niż wojskiem i strukturą organizacyjną, do której się „należy”. Było to elitarne środowisko wychowawcze, kształtujące postawy obywatelskie i przekonania. Dla wielu ludzi AK była treścią i sensem życia: zastępowała im dom rodzinny, szkołę i życie towarzyskie. W jej szeregach przeżyli nie najlepsze, lecz „najmocniejsze” lata swojego życia. Mieli poczucie, że naprawdę są potrzebni swojemu krajowi. Codziennie przezwyciężali strach, zmęczenie, lęk o najbliższych, obawy czy z ich czynów i krwi powstanie Polska, która będzie godna ich marzeń i będzie także ich Polską.


Zachęcamy do obejrzenia prezentacji na temat naszego patrona przygotowanej przez uczennicę oddziału 8e, Patrycję Stępniewską.

PREZENTACJA

Cześć i chwała Bohaterom!


Autor notatki: p. Agnieszka Rydzewska
Umieszczono: 28.04.2021 r., godz. 10.48