Osiągnięcia uczniów SP7 w konkursie historycznym organizowanym przez Muzeum w Legionowie

Muzeum Historyczne w Legionowie

Muzeum Historyczne w Legionowie i Stowarzyszenie Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” w Legionowie w tym roku zaprosili uczniów do udziału w XII już edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach, odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Legionowskiego i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W tym trudnym, pandemicznym roku pierwsze eliminacje w etapie szkolnym odbyły się 23 lutego 2021 r. Udział w konkursie zadeklarowało 9 uczniów:

Paulina Łączkowska – 7c
Maja Matuszewska – 7c
Wiktoria Nowakowska – 7c
Wiktoria Oponecka - 7c
Nina Chodkowska - 8d
Martyna Kawka – 8d
Maja Koprowska – 8d
Maria Liśkiewicz- 8d
Jakub Sadowski – 8d.

Do etapu finałowego, który odbył się 8 czerwca 2021 r., zakwalifikowała się szóstka zwycięzców etapu szkolnego.
Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i okazali się najlepsi.

I nagrodę (53,73% poprawnych odpowiedzi) otrzymała Wiktoria Nowakowska, II nagrodę (51,49%) zdobyła Maja Koprowska, a III nagrodę (50,75%) przyznano Ninie Chodkowskiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu – zarówno na etapie szkolnym jak i finałowym – gratulujemy dużej wiedzy historycznej, którą zdobywali pod opieką nauczycieli historii p. Agnieszki Rydzewskiej i p. Agnieszki Dudek. Uczniowie wykazali się umiejętnościami poszukiwania informacji w źródłach oraz syntezy i analizy zdobytych informacji. Poznali historię własnej Małej Ojczyzny w dobie II wojny światowej. Rozwijali swoje pasje i zainteresowania. Brawo!

Autor notatki: p. Agnieszka Dudek
Umieszczono: 15.06.2021 r., godz. 08.44