" C jak CUKRZYCA" - ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY W SP7 pod hasłem Edukacja chroni nasze jutro.

W dniu 14 listopada 2022 r. w naszej szkole...

W dniu 14 listopada 2022 r. w naszej szkole w ramach Światowego Dnia Cukrzycy odbyły się: > lekcje biologii na temat cukrzycy, które poprowadziły p. Beata N. i p. Karolina K.
> warsztaty profilaktyczne " Ile cukru w cukrze?" w oddziale 1d, które poprowadziła p. Marta Ch. i p. Marta K.
> warsztaty profilaktyczne w oddziale 3f " Wykrywanie skrobi w produktach spożywczych", które poprowadziła p. Beata N. z pomocą uczennic z oddziału 5c.
Były również zajęcia "Aktywna przerwa a cukrzyca", które poprowadziła p. Bogumiła P. i uczennice z oddziału 5b. Ponadto na każdej przerwie uczniowie mieli możliwość rozwiązać quiz na temat cukrzycy oraz obliczyć swoje BMI. Można było również obejrzeć wystawę z pracami naszych uczniów oraz sprzęt potrzebny do mierzenia cukru. Pani Monika S. przygotowała również grafonotkę o cukrzycy. Podczas dzisiejszego dnia uczniowie mieli okazję poznać rodzaje cukrzycy, objawy, czym jest hiperglikemia i hipoglikemia. Poznali również zasady prawidłowego odżywiania się osób chorujących na cukrzycę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację podjętych działań w ramach dzisiejszego dnia.
Autor notatki: B. Niziołek

Umieszczono: 20.11.2022 r., godz. 17.58