„Książki na wybiegu”

W styczniu uczniowie klas 4 ...
W styczniu uczniowie klas 4 na zajęciach komputerowych poznali metodę webquest –to nowatorska metoda pracy z uczniami wykorzystująca technologię informacyjną.

WebQuest (w wolnym tłumaczeniu „Poszukiwania w Sieci”), jest zorientowanym na uczniowskie badania formatem zajęć edukacyjnych, w którym wyjściowym źródłem informacji jest Internet.

• Uczniowie w oparciu o Sieć zgłębiają zadaną tematykę, starają się weryfikować jakość uzyskiwanej informacji (także w oparciu o źródła pozainternetowe).

Webquest uczy efektywnego korzystania z Internetu jako źródła informacji. Jest tak zaprojektowany:

• aby motywować młodego badacza do twórczego wykorzystania informacji, a nie tylko ich wyszukania,
  • aby wspomagać jego myślenie na wyższych poziomach taksonomicznych: analizy, syntezy i ewaluacji.

Webquest pt: „Książki na wybiegu” przygotowała p. Magdalena Kowalewska.

Dzięki etapom, które dzieci miały wykonać w webquest, uczniowie poznawali w domu historię książki i druku, powody dla których warto czytać, zapoznali się z pozycjami literatury przeznaczonych dla nich i polecanych przez rówieśników. Efektem końcowym zadania było stworzenie gifa tematycznego w programie gifpal (instrukcja była w webquest) oraz plakatu prezentującego ulubioną książkę.

Uczniowie spisali się na szóstkę.

ImageChef Custom Images

Plakaty zawisły na gazetce przy sali komputerowej.

Przykładowe gify w programie www.gifpal.com.

Autor: p. Magdalena Kowalewska
Umieszczono: 06.02.2015 r., godz. 19.14