Biuro podróży

W marcu odbyła się ciekawa lekcja ...
W marcu odbyła się ciekawa lekcja metodą odwróconą w klasie 3c.

Lekcja miała zmusić uczniów do refleksji nad tym, czy potrafią dobrze dysponować swoim czasem wolnym i czy kontakt z książką jest taki sam jak z komputerem, czy wyzwala w nas te same emocje.

Nauczyciel w tym dniu zamienił się w bardzo dociekliwego klienta, który ma zamiar wybrać się na wypoczynek. Uczniowie tworzyli 3 osobowe „Biura podróży” i starali się zachęcić do swojej oferty. Zadaniem uczniów było przygotowanie w edytorze tekstu folderu miejsca lub miasta do którego warto udać się. Przy okazji tego zadania dzieci powtarzały umiejętności pracy z wyszukiwarką internetową, kopiowanie grafiki. Ważną umiejętnością było także wypisanie konkretnego uzasadnienia dlaczego akurat tam nauczyciel powinien pojechać. I oczywiście umiejętna praca w grupie.

Biura podróż proponowały, aby udać się na Hawaje, do Afryki, Paryża, Hiszpani, Brazyli, na Mazury oraz nad piękne Jezioro Plitwickie.

Na pochwałę zasługuje zaangażowanie klasy, pomysłowość i rzetelne uzasadnienie wybranego miejsca zawartego w folderze.

Cała zabawa w „Biura podróży” miała nas przybliżyć do jednego celu – do zachęcenia uczniów do czytania, obcowania z książkami. Na zakończenie uczniowie dzielili się na tych co wzięliby w podróż książki i na tych co wzięliby laptopy.

Grupy miały przedstawić argumenty, dlaczego właśnie książkę/laptop warto wziąć w podróż. Wspólnie zastanawiali się, czy kontakt z laptopem jest taki sam jak z książką.

Autor notatki: p. Magdalena Kowalewska
Umieszczono: 25.03.2015 r., godz. 21.22