„Strategiczna Siódemka” – dzień konkursów i niespodzianek

W ramach projektu „Strategiczna Siódemka” ...
W ramach projektu „Strategiczna Siódemka” w grudniu i styczniu grupa czwartoklasistów wybrała się do Przedszkola Miejskiego nr 6 w Legionowie i zaprezentowała przedszkolakom ciekawe łamigłówki geometryczne. Uczniowie podczas spotkania z młodszymi rówieśnikami przyjęli rolę trenerów wprowadzając dzieci w świat puzzli przestrzennych i pentomino. Pokazali przedszkolakom przykłady figur ułożonych na płaszczyźnie oraz w przestrzeni, a potem pomagali im układać z puzzli przestrzennych sześciany, a z pentomino różne zwierzęta i kształty w 3D. Układanki spodobały się maluchom, chętnie bawiły się kolorowymi klockami, z powodzeniem tworzyły coraz trudniejsze figury. Udało się połączyć naukę z zabawą, wszyscy miło i atrakcyjnie spędzili wspólnie czas.

Podsumowaniem spotkań z przedszkolakami był dzień konkursów i niespodzianek przygotowany przez autorki projektu „Strategiczna Siódemka”, który odbył się 29.05.2017r. w Przedszkolu nr 6 „Tęczowa Szóstka” w Legionowie.

Na początku spotkania dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie „Tangramowy świat bajek”. Po zaprezentowaniu na kilka sposobów treści bajki, dzieci otrzymały zadanie zilustrowania usłyszanej historyjki obrazkami ułożonymi we właściwej kolejności. Następnie zaczęła się zabawa klockami pentomino. Dzieci układały wybrane zwierzątka w ściśle określonym czasie. Bez trudu wyłoniono „Mistrzów układania pentomino” bowiem dzieci doskonale radziły sobie w tym konkursie i wszystkie zostały nagrodzone upominkami.

Dyrekcji i Nauczycielom Przedszkola nr 6 w Legionowie, a szczególnie Pani Monice Dołowiec serdecznie dziękują za otwartość i poświęcony czas autorki projektu panie: Katarzyna Cukier-Pietuch, Anna Grzelewska, Renata Szymkiewicz.

Autor notatki: p. Anna Grzelewska
Umieszczono: 22.06.2017 r., godz. 08.57