Wycieczka oddziałów 1c i 1d do Leśniczówki Paryż

W środę, dnia 2 października ...
W środę, dnia 2 października 2019 roku uczniowie oddziału 1c i 1d udali się na wycieczkę do Leśniczówki Paryż, oddalonej ok. 50 km od naszej szkoły. W leśniczówce dzieci miały okazję skorzystać w warsztatów przyrodniczych oraz kulinarnych. Wspólnie z leśniczym wybrali się do pobliskiego lasu, gdzie poznali warstwową budowę lasu oraz zasady w nim panujące. Po krótkiej wędrówce przemiłe panie nauczyły dzieci lepić babeczki, formować ciasteczka oraz ubijać masło w maselnicy. Na terenie leśniczówki był czas na zabawę oraz dokarmianie zwierząt. Następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne. Po wstępnej nauce rozpoznawania tropów zwierzęcych uczniowie odciskali je w masie solnej. Zabawa była super. Na koniec wycieczki uczniowie mogli skosztować zrobione przez siebie smakołyki. Nie zabrakło także pysznej kiełbaski z ogniska. Przez całą wycieczkę mimo typowej jesiennej, a więc deszczowej pogody wszystkim dopisywały humory. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor notatki: p. Katarzyna Świrska
Umieszczono: 06.10.2019 r., godz. 14.52