Akcja profilaktyczna - Lekki plecak mam i o swoje zdrowie dbam

W naszej szkole uczniowie klasy 5c ...
W naszej szkole uczniowie klasy 5c w dniu 11 października 2019r. rozpoczęli akcję „Lekki plecak”. Naszym założeniem jest uświadomienie jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów oraz ich zawartości. Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną oraz wykonali plakaty. Dowiedzieliśmy się, że nadmierna waga plecaka może powodować ból pleców oraz może sprzyjać skrzywieniom kręgosłupa.

Pamiętajmy:
- Nauczmy się prawidłowo pakować swój plecak (zabierzmy tylko niezbędne rzeczy do szkoły).
- Dbajmy o swoje zdrowie. Każda dodatkowa rzecz w naszym plecaku (np. notes, zabawka) to ciężar szkodliwy i zbędny.

LEKKIE TORNISTRY DO SZKOŁY NOSIMY,
BO WSZYSCY ZDROWIE SOBIE CENIMY.

Autor notatki: p. Beata Niziołek
Umieszczono: 19.10.2019 r., godz. 21.01