Jesteś tutaj:

Główna treść strony

34 Gromada Zuchowa „SŁONECZNY KRĄG”

INFORMACJE O GROMADZIE:

Działamy od 2012 roku, przy Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie. Można nas rozpoznać po pięknych żółtych chustach z uśmiechniętą buźką oraz charakterystycznych chabrowych getrach. Na zbiórkach poza zdobywaniem sprawności uwielbiamy także świetnie się bawić! Czasem mamy biwaki, a w wakacje co rok jeździmy na kolonię zuchową.

Jeżeli jesteś w przedziale wiekowym 6-9 lat i chcesz być zuchem lub jesteś ciekaw jak wyglądają nasze zbiórki serdecznie zapraszamy!

Zbiórki 34 GZ "Słoneczny Krąg" odbywają się co tydzień w piątki, o godzinie 16.30 i trwają do 17.30.


AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2015/2016:

Relacja ze zbiórki z dnia 09.10.2015r.

Czuj!

Piątkowa zbiórka była pełna niespodzianek. Dosłownie, gdyż w trakcie jej trwania odszukiwaliśmy swoje ukryte talenty artystyczne! Początek zapowiadał się niepozornie - dh Michalina przeczytała fragment książki o jakichś chłopcach, wśród których jeden był nazywany Kolumbem. Później poznawaliśmy charakterystyczne elementy lat dwudziestych: fryzury, ówczesną modę, najlepszą muzykę, ale i dowiedzieliśmy się nieco o ważnych wydarzeniach w tamtym okresie. Następnie uczyliśmy się tańczyć „charleston”, jednak w nieco uproszczonej wersji - w końcu mieliśmy na to jedynie pół godziny. Na koniec tradycyjnie zuchy które się wyróżniły na zbiórce otrzymały kronikę oraz totem.

Autor notatki: dh Michalina BaworRelacja ze zbiórki z dnia 02.10.2015r.

Czuj!

Na początku piątkowej zbiórki (02.10.2015r.) przypomnieliśmy sobie poznane wcześniej punkty Prawa Zucha oraz wprowadziliśmy listę spraw.

Nagle wpadł do nas posłaniec Wielkiego Słońca i rzucił nam wyzwanie! Chciał sprawdzić kto jest lepszy my czy on? Kto lepiej zna prawo zucha? Jakby tego było mało na zbiórce odwiedziła nas także Druhna Ola i Druh Michał z 12 SDH "parszywa dwunastka".

Najpierw podzieliliśmy się na szóstki. Zadaniem każdej szóstki było trafienie otrzymanym przedmiotem ...do celu i uzyskanie jak największej liczby punktów, bo w końcu "Zuch stara się być coraz lepszy".Nie zabrakło również małej formy rywalizacji. Każda z grup stworzyła wężyk i przyczepiła na jego końcu chustę. Zadaniem rywalizujących szóstek było zebranie jak największej ilości "ogonków-chust". Zbiórkę zakończyliśmy wręczeniem kroniki oraz totemu.

Autor notatki: dh Michalina Bawor


Relacja ze zbiórki z dnia 25.09.2015r.

Czuj!

Piątkową zbiórkę zaczęliśmy od przypomnienia sobie wcześniej poznanych, dwóch punktów Prawa Zucha. Aby lepiej nam się utrwaliły zapisaliśmy je na dużej kartce, która będzie nam towarzyszyć przez najbliższe zbiórki. Na rozgrzewkę zapląsaliśmy „Mały zuszek”. Następnie druhna Michalina opowiedziała zuchom bajkę o osobie, która kłamała i wcale nie wyszło jej to na dobre, nawiązując przy tym do trzeciego punktu Prawa Zuchowego. Uczyliśmy się także dwóch szyfrów: GA|DE|RY|PO|LU|KI oraz czekoladki. Zadaniem każdej szóstki było rozszyfrowanie listu. Jak się później okazało zaszyfrowane były dwa punkty Prawa - Zuch mówi Prawdę (III) oraz Zuch pamięta o swoich obowiązkach (IV).
Zbiórka zakończyła się wręczeniem kroniki, totemu oraz naszywki „Zielonej drużyny 2014/2015”!
Autor notatki: dh Michalina BaworRelacja ze zbiórki z dnia 18.09.2015r.

Czuj!

Piątkowa zbiórka była dla nas pełna niespodzianek. Pierwszą z nich była druhna Zosia, która przez całą godzinę bawiła się wraz z nami. Ponadto przypomnieliśmy sobie Prawo Zucha, a w szczególności dwa pierwsze punkty - Zuch jest dzielny i Zuch mówi prawdę. Z pomocą druhen zuchy uzupełniały szkice mapy naszej ojczyzny dorysowując na niej góry, morze, jeziora, niziny oraz większe miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Poza tym udało nam się podzielić na szóstki i nadać im nazwy. Od teraz w słonecznym kręgu mamy cztery szóstki: dwie żeńskie (Agentki Wielkiego Słońca, Słoneczne Świstaki) oraz dwie męskie (Wojownicy Słońca i Słoneczne Zuchy). Zbiórkę zakończyliśmy tradycyjnie wręczeniem kroniki oraz naszego totemu.

Autor notatki: dh Michalina Bawor