Aktywna Tablica

Szkoła podejmuje  intensywne działania w zakresie rozwijania
kompetencji, które przygotowują uczniów do życia w dobie cyfrowego świata oraz
w społeczeństwie informacyjnym. Dzięki doposażeniu pracowni lekcyjnych umożliwiono
uczniom pracę z wykorzystaniem TIK.

Międzyszkolna sieć
współpracy nauczycieli w ramach projektu Aktywna Tablica

W ramach programu rządowego “Aktywna tablica”, który ma na
celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli
w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych, w naszej szkole odbyły
się  ciekawe lekcje otwarte i spotkanie
nauczycieli z innych szkół.

11 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej legionowskich szkół pt: „Programowanie w Baltie”. Zajęcia przeprowadzono w klasie 3e na innowacji - zajęcia komputerowe. Uczniowie prezentowali tryb Budowanie, Czarowanie i Programowanie Nowicjusz. Dzieci programowali budowę domu przez Baltiego. Obecnych było 4 nauczycieli z legionowskich szkół. Zajęcia prowadziła Magdalena Kowalewska.

8 czerwca odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli legionowskich szkół pt: „Programowanie w Python”. Zajęcia przeprowadzono w klasie 7e na informatyce. Obecnych było 4 nauczycieli z legionowskich szkół. Zajęcia prowadziła Magdalena Kowalewska.

Nauczyciele dzielili się także swoim doświadczeniem na terenie szkoły:
• J.Nyc  zorganizowała lekcję otwartą „Gazy wokół nas - eksperymenty uczniowskie”
( 25.05.18r.)
• A.Fabiszewska i M. Dąbrowska  „Zajęcia TIK w pracy z uczniem na lekcjach języka angielskiego”, na której zapoznano nauczycieli z aplikacjami i programami pomocnymi w nauce języka angielskiego, m.in. Duolingo, Quizlet itp. (czerwiec)

Aktywna Tablica –
projekty

Stawiamy na programowanie – innowacja M. Kowalewska

Uczniowie w klasach 3 na innowacji - zajęcia komputerowe uczyli się programować w Baltie. Tworzyli projekty w trybie Budowanie i Programowanie Nowicjusz.

Trzecioklasiści wykonywali
projekty w narzędziu internetowym Storyjumper.com.

Klasy 3 brały również udział w Ogólnopolskim Programie „Technologie z Klasą” – uczyli się programować w Scratch.

Realizacja projektu europejskiej współpracy szkół na platformie eTwinning – B.Wieremczuk.

Uczniowie wraz z opiekunem projektu współpracowali/komunikowali się z partnerskimi szkołami - przygotowywali ćwiczenia interaktywne, prezentacje, slideshows, nagrywali i edytowali filmy. Do komunikacji z partnerami projektu  wykorzystano padlet (wspólnie przygotowano międzyszkolny wielojęzyczny słownik obrazkowy, międzyszkolny konkurs plastyczny My Dream School - publikowano prace na padlecie i brano udział w głosowaniu).

Przez cały czas trwania projektu była aktywna komunikacja na blogu i w tzw. Project Diary (elektroniczny dziennik projektu).
Uczniowie klasy 4g prezentowali stronę internetową projektu i efekty swojej pracy na zajęciach języka angielskiego w klasach 2 i 3 (w maju 2018r) - dzielili się swoim doświadczeniem, zachęcali młodszych kolegów do udziału w projektach tego typu.

Dnia 22.03.19r., o godz. 15:00 odbyło się spotkanie w ramach wymiany doświadczeń na temat „Mój uczeń nie mówi- praca z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym” poprowadzone przez p. Agnieszkę Stolarską. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni nauczyciele z legionowskich szkół. Podziękowania dla nauczycieli ze szkoły podstawowej numer 4, numer 3 oraz numer 7 za owocne spotkanie :)