Jak to jest na świecie…

Jak zdobywają wiedzę uczniowie z innych krajów? – tego właśnie chcieli dowiedzieć się ósmoklasiści przy okazji realizacji projektów grupowych.
Realizacja projektów odbyła się na informatyce. Na wstępie zajęć uczniowie losowali nazwiska osób z którymi mieli utworzyć grupy. Wyłonione zespoły losowały kraje o których wykonywali projekt e-gazetki ( Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Szwecja, Malta) . Prowadzący zajęcia (M. Kowalewska) zaproponowała uczniom narzędzia do realizacji zadań: fotor, piktochart, easel.ly, pablo.buffer, befunky, wideo.co, behappy.me, poowton.
Grupy wybierały dowolne programy, wyszukiwały wiadomości na temat szkolnictwa w wylosowanych krajach i tworzyły projekt e-gazetki. Na kolejnych zajęciach odbyły się prezentacje projektów. Uczniowie sami oceniali wystąpienie swoich kolegów. Każdy zespół mógł otrzymać dwie oceny: pierwszą za realizację projektu e-gazetki (sposób wykonania – umiejętność posługiwania się narzędziami internetowymi, estetyka, poprawność wprowadzonego tekstu), drugą za przedstawienie swojej pracy, określenie ról w grupie.
Uczniowie wykazali się bardzo dobrą organizacją czasu, podziałem ról i w efekcie powstały ciekawe projekty. Gratulacje !

" style="color:#000120;text-decoration:underline">