OGARNIJ INŻYNIERIĘ

OGARNIAMY INŻYNIERIĘ W ODDZIALE 4C CZYLI „DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE ROŚLINY?”

W dniu 21 stycznia uczniowie oddziału 4c znaleźli odpowiedź na pytanie „Do czego są nam potrzebne rośliny?”. Przypomnieliśmy potrzeby życiowe roślin i ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedzieliśmy się, czym są zielone dachy, poznając ich wady i zalety. Uczniowie pracując w grupach stworzyli prace, na których przedstawili pozytywne i negatywne znaczenie roślin. Na pracach uczniów znalazły się również ich autorskie pomysły.

UCZNIOWIE ODDZIAŁU 4C JAKO MALI INŻYNIEROWIE W PROGRAMIE OGARNIJ INŻYNIERIĘ

W dniu 13 stycznia 2020 r. uczniowie z oddziału 4c wykonywali doświadczenia przyrodnicze. Mali inżynierowie badali wpływ temperatury na różne substancje. Omówiliśmy zjawisko rozszerzalności cieplnej w życiu codziennym. Obserwowaliśmy, co dzieje się z substancjami w różnych stanach skupienia. Radości nie było końca, gdy samodzielnie uczniowie badali zjawiska. Nauka przez zabawę to lepsze zdobywanie wiedzy.

UCZNIOWIE ODDZIAŁU 4A OGARNIAJĄ INŻYNIERIĘ POPRZEZ DOŚWIADCZENIA

W dniu 19 grudnia 2019 r. uczniowie z oddziału 4a wykonywali proste doświadczenia przyrodnicze, w których badali wpływ temperatury na substancje. Przypomnieliśmy sobie zjawisko rozszerzalności cieplnej. Odkrywaliśmy, co dzieje się z substancjami w różnych stanach skupienia. Najwięcej radości sprawia uczniom samodzielne odkrywanie i badanie substancji. Nauka poprzez zabawę i doświadczenia daje uczniom możliwość lepszego zapamiętania różnych treści.

Autor notatki: p. Beata Niziołek

UCZNIOWIE ODDZIAŁU 4C BUDUJĄ WIATROWSKAZY I ANEMOMETRY W PROGRAMIE OGARNIJ INŻYNIERIĘ

Podczas zajęć przyrody uczniowie z oddziału 4c w dniu 16 grudnia stali się małymi inżynierami. Mali budownicy skonstruowali wiatrowskazy oraz 2 anemometry. Zmierzyli kierunek, prędkość i siłę wiatru. Każdy mógł zbadać siłę wiatru na swoich małych budowlach.

Autor notatki: p. Beata Niziołek

OGARNIAMY INŻYNIERIĘ W ODDZIALE 4A CZYLI „DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE ROŚLINY”

W dniu 12 grudnia uczniowie oddziału 4a szukali odpowiedzi na pytanie „Do czego są nam potrzebne rośliny?”. Poznaliśmy potrzeby życiowe roślin i ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedzieliśmy się, czym są zielone dachy, poznając ich wady i zalety. Uczniowie pracując w grupach stworzyli prace, na których przedstawili pozytywne i negatywne znaczenie roślin. Uczniowie w swoich pracach wykorzystali również swoje pomysły.

Autor notatki: p. B. Niziołek

MODEL WIATROWSKAZU I ANEMOMETRU NA ZAJĘCIACH PRZYRODY W ODDZIALE 4A – OGARNIJ INŻYNIERIĘ

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie z oddziału 4a zostali małymi inżynierami, budowali przyrządy przyrodnicze do mierzenia prędkości i kierunku wiatru. Przypomnieliśmy sobie czym jest wiatr oraz od czego pochodzi jego nazwa. Po wykonaniu modeli dokonaliśmy pomiarów z anemometru czaszowego i arkuszowego.

ODKRYWAMY CIŚNIENIE POWIETRZA CZYLI 4A I 4C OGARNIA INŻYNIERIĘ

W dniu 2 grudnia 2019 r. uczniowie z oddziałów 4a i 4c na przyrodzie poprzez doświadczenia odkrywali ciśnienie powietrza. Uczniowie wykonywali proste doświadczenia przyrodnicze z użyciem pojemników próżniowych, balonów czy cukrowych pianek . Poznaliśmy narzędzia do badania ciśnienia. Dowiedzieliśmy się, gdzie wykorzystywane jest ciśnienie (opony, odkurzacze czy spadochrony).

Autor notatki: B. Niziołek