Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej powstało w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej współfinansowanemu przez Europejski Fundusz Społeczny pod nazwą Internetowe Centra Informacji Multimedialnejw bibliotekach szkolnych i pedagogicznych.
W ICIM znajduje się osiem komputerów, dwa urządzenia wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka).
Na komputerach zainstalowano oprócz systemów operacyjnych pakiet Microsoft Office, program zabezpieczający (Opiekun Ucznia) przed wyświetlaniem stron internetowych zawierających treści niepożądane oraz edukacyjne oprogramowanie: multimedialne encyklopedie, słowniki i atlasy PWN.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu nauczycieli i uczniów do nowoczesnych technik informacyjno - komunikacyjnych oraz umożliwienie im indywidualnego zdobywania i przetwarzania informacji dostępnej przez sieć Internet oraz informacji multimedialnej poza systemem klasowo-lekcyjnym.
Szczegółowe zasady korzystania ze stanowisk komputerowych określa regulamin ICIM.