ROK SZKOLNY 2020/2021

Aktualności – rok szkolny 2020/2021

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU ZBIERAMY MAKULATURĘ I BATERIE

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Przedstawiamy zatem tegorocznych zwycięzców w trwającym cały rok szkolnym konkursie „Zbieramy makulaturę i baterie”.

W kategorii ZUŻYTE BATERIE w oddziale 0a zwyciężył Filip.

W oddziałach I-III nagrodzeni zostali kolejno:
I miejsce – Antonina – oddział 3e
II miejsce – Cezary – oddział 2a
III miejsce – Tadeusz – oddział 3a

W oddziałach IV-VIII bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Igor z oddziału 4g.

W kategorii MAKULATURA w oddziale 0a zwyciężył Mikołaj.

W oddziałach I-III nagrodzeni zostali:
I miejsce – Lena – oddział 2d
II miejsce – Wiktoria – oddział 1c
III miejsce – Amelia – oddział 2a

W oddziałach IV-VIII kolejne miejsca zajęli:
I miejsce – Edyta – oddział 7c
II miejsce – Zuzanna – oddział 4g
III miejsce – Weronika – oddział 7g

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w zbiórce makulatury i baterii w przyszłym roku szkolnym.

Autor notatki: p. Luiza Kołakowska

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Uczniowie oddziału 5a, 6a, 6b, 6c i 6g w ramach obchodów Światowego Dnia Wody na lekcji biologii w dniach 22.03-25.03.2021 r. wykonali wspaniałe prace plastyczne i przestrzenne oraz nagrali filmiki o oszczędzaniu wody. Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy związane z zasobami wody na świecie oraz uświadomienie ludziom prawidłowej gospodarki wodnej na funkcjonowanie gospodarki i społeczeństwa. Uczniowie poznali jakie jest zużyci wody i w jaki sposób możemy ją oszczędzać. W ramach zajęć uczniowie wykonali:

- modele zbiorników na deszczówkę;

- plakaty „Sprzątanie brzegów rzeki”;

- filmiki o oszczędzaniu wody.

Również uczniowie na kole biologicznym dla oddziałów 7 poznali bioróżnorodność biologiczną oraz zanieczyszczenia (przyczyny, źródła i skutki) Morza Bałtyckiego.

Autor notatki: p. Beata Niziołek

WARSZTATY EKOLOGICZNE W ODDZIALE 6E

Uczniowie z oddziału 6e wraz z wychowawcą p. Pauliną wykonali zadanie z ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA w dniu 1 X 2020 r. Zajęcia odbyły się w ramach godziny wychowawczej, w trakcie której przeprowadzono warsztaty ekologiczne na temat: ,,Czy twój dom jest ekologiczny? Jak segregować odpady? Wykorzystanie surowców wtórnych”. Lekcja rozpoczęła się od pogadanki na temat ochrony środowiska, a także jak powinniśmy o nie dbać. Uczniowie zastanawiały się, dlaczego tak ważne jest niezaśmiecanie i segregowanie śmieci. Oprócz tego zastanawiały się, czy same dbają o swoje otoczenie. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację, na której krok po kroku omówiono zasady segregacji odpadów, a także czym jest recykling. Na podstawie uzyskanej wiedzy szóstoklasiści mieli za zadanie stworzyć ulotki bądź zakładki do książek dotyczące segregacji śmieci i dbania o środowisko.

Autorzy notatki: p. Paulina Szwaczkiewicz, p. Beata Niziołek

AKCJA - SEGREGACJA ODPADÓW

Uczniowie z oddziału 6c w dniach 2.10 i 6.10 wzięli udział w warsztatach ekologicznych pt. „Segreguj z nami wszystkie odpady”. Na godzinie wychowawczej i biologii poznali zasady segregacji odpadów - plastik, szkło, metal, papier, bioodpady.

Przypomnieliśmy sobie zasadę 4R czyli redukuję, używam powtórnie, przetwarzam, odzyskuję.

Pamiętajmy wszyscy o segregacji, w ten sposób dbamy o naszą planetę.

Zachęcamy wszystkich do segregacji odpadów w domu i w szkole w myśl zasady – Już kolory wszyscy znamy, segregację zaczynamy.

Autor notatki: Beata Niziołek

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasza świetlica pod kierunkiem pani Beaty Nazorek i pani Katarzyny Żukowskiej wzięła udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Najpierw część teoretyczna, później zabawy tematyczne, a następnie dzieci wraz z paniami wyszły sprzątać najbliższą okolicę szkoły. „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Autorzy notatki: p. Beata Nazorek, p. Katarzyna Żukowska