Współpraca międzynarodowa

Projekt eTwinning

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas III realizowali projekt europejskiej współpracy szkół na platformie eTwinning.

W pierwszym etapie realizacji projektu, uczestnicy prezentowali własne szkoły i miasta, z których pochodzą. Wymieniali się informacjami o swoich zainteresowaniach i upodobaniach. Z okazji świąt przygotowywali pozdrowienia i życzenia, zarówno w języku angielskim, jak i w języku własnego kraju.
Najważniejszym zadaniem było przygotowanie inscenizacji teatralnej na podstawie The Brown Bear Story. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali tekst zabawnej historii o zwierzątkach. Każda szkoła miała przygotować własną interpretację teatralną tej opowieści. Nasi uczniowie wzbogacili tekst historii o prezentację umiejętności zwierząt oraz liczne piosenki, poznane na zajęciach j.angielskiego w kl. I-III.

Efekty swojej pracy uczniowie prezentowali na pikniku szkolnym w dniu 4 czerwca, w mini-przedstawieniu teatralnym The Brown Bear Story. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielali się w role poszczególnych bohaterów, prezentując swoje umiejętności językowe, taneczne i wokalne.

PREZENTACJA

Występ sprawił uczniom wiele radości i dał poczucie satysfakcji z wykonania zadania, zwłaszcza, że został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

Prezentację przygotowały: p. Marzena Godlewska i p. Beata Wieremczuk

Autor notatki: p. Beata Wieremczuk

Projekt eTwinning

Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła języka angielskiego dla klas piątych realizują projekt współpracy ze szkołą w Czechach w ramach programu eTwinning. Projekt ma tytuł „eTwinning all year round” i ma na celu wymianę informacji o stylu życia i różnicach kulturowych w Polsce i Czechach.

Uczniowie z obydwu szkół przedstawili się i rozwiązywali quiz sprawdzający wiedzę o swoich nowych kolegach. W kolejnym miesiącu rysowali i opisywali swoje pokoje. W grudniu wszyscy uczestnicy projektu stworzyli kartki z życzeniami świątecznymi i wysłali je do szkół partnerskich. Wkrótce uczniowie będą też porozumiewać się za pomocą Skype'a. Projekt będzie kontynuowany w II semestrze, a efekty działań uczniów można śledzić na blogu: http://etwinningczpl.weebly.com/