Cała Polska czyta dzieciom

Złota Lista Książek do czytania dzieciom opracowana przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

więc robimy to i my

Nasza szkoła od kilku lat bierze aktywny udział, na terenie miasta i własnej placówki, w akcji Czytania Dzieciom zainicjowanej przez Fundację „ABCXXI - Program Zdrowia Emocjonalnego". W roku szkolnym 2006/2007 wznowiliśmy w listopadzie akcję 20 minutowego czytania dzieciom. Przez cały rok systematycznie, raz w tygodniu koleżanki kształcenia zintegrowanego, rodzice lub starsi koledzy czytają wybrane pozycje z literatury dziecięcej, mając na uwadze święta, okazjonalne sytuacje oraz lektury nadobowiązkowe.

Koordynatorem akcji w SP nr 7 w roku szkolnym 2018/2019 jest pani Ewa Sadecka.

Badania naukowe potwierdzają , że głośne czytanie dziecku:

• buduje, a potem wzmacnia więź między dzieckiem i dorosłym
  • kształtuje zdrowie emocjonalne
  • rozwija wyobraźnię i słownictwo najpierw bierne potem czynne
  • uczy myślenia, kreatywności
  • wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i budzi pozytywne interakcje
  • zachęca do stałego obcowania z książką i wyrabia nawyk kontaktu z książką
  • uczy właściwych postaw moralnych i społecznych

Aktualności - rok szkolny 2018/2019

19 WRZEŚNIA

19 września 2018r. w oddziale 0a rozpoczęła się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Pierwszym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością była mama Stasia, p. Magdalena Stachowicz, która wprowadziła dzieci w świat starożytnej Grecji. Przeczytała im opowiadanie pt. Uwaga na słońce! z książki Grzegorza Kasdepke „Mity dla dzieci”. Wysłuchana przez najmłodszych smutna historia Dedala i Ikara, która skończyła się tragicznie, uświadomiła im, że słuchanie rad i przestróg rodziców jest bardzo ważną rzeczą w ich życiu. Dziękujemy za spotkanie!

Autor notatki: p. Bożena Grabarczyk