Cała Polska czyta dzieciom

Złota Lista Książek do czytania dzieciom opracowana przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

więc robimy to i my

Nasza szkoła od kilku lat bierze aktywny udział, na terenie miasta i własnej placówki, w akcji Czytania Dzieciom zainicjowanej przez Fundację „ABCXXI - Program Zdrowia Emocjonalnego". W roku szkolnym 2006/2007 wznowiliśmy w listopadzie akcję 20 minutowego czytania dzieciom. Przez cały rok systematycznie, raz w tygodniu koleżanki kształcenia zintegrowanego, rodzice lub starsi koledzy czytają wybrane pozycje z literatury dziecięcej, mając na uwadze święta, okazjonalne sytuacje oraz lektury nadobowiązkowe.

Koordynatorem akcji w SP nr 7 w roku szkolnym 2019/2020 jest pani Ewa Sadecka.

Badania naukowe potwierdzają , że głośne czytanie dziecku:

• buduje, a potem wzmacnia więź między dzieckiem i dorosłym
  • kształtuje zdrowie emocjonalne
  • rozwija wyobraźnię i słownictwo najpierw bierne potem czynne
  • uczy myślenia, kreatywności
  • wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i budzi pozytywne interakcje
  • zachęca do stałego obcowania z książką i wyrabia nawyk kontaktu z książką
  • uczy właściwych postaw moralnych i społecznych

Aktualności - rok szkolny 2019/2020

29 STYCZNIA 2020R.

W poniedziałek 29 stycznia naszą klasę 1b odwiedziła Pani Agnieszka Borkowska, radna powiatu. Nasz gość w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał nam książkę pt. „Trzy małe świnki” i dwa rozdziały z książki „Ilustrowane bajki o zwierzętach”. My w ramach podziękowań przygotowaliśmy dla Pani Agnieszki laurki, które wzbudziły uśmiech na Jej twarzy.

Dziękujemy serdecznie za miłe spotkanie.

Autor notatki Ewa Sadecka

19 GRUDNIA 2019R.

W dniu 19 grudnia 2019 roku klasę 3b odwiedziła Pani Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Agata przeczytała uczniom rozdział z książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. W związku z tym, że był to okres przedświąteczny, nasz gość przeczytał rozdział pt. „Wkrótce już święta”. Dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas.

Autor notatki: p. Ewa Sadecka

9 GRUDNIA 2019R.

Spotkanie w oddziale 0a z Panią Hanną Niewiadomską

9 grudnia dzieci z oddziału 0a gościły wyjątkowego gościa - Panią Hannę Niewiadomską, znaną, legionowską poetkę, piszącą wiersze dla dzieci. Pani Hania krótko opowiedziała dzieciom historię swojej twórczości. Następnie zaprezentowała kilka wierszy ze swoich czterech zbiorów wierszy dla dzieci pt. „Bajczytanki Pani Hanki”. Nie zabrakło jak zwykle zabawy w rymy i wspólnego dokańczania wiersza. Wiersze Pani Hani wszystkim się podobały. Dzieci zamówiły u niej kolejne, podając ciekawe tematy do inspiracji twórczej. Ci, którzy przynieśli książki z wierszami naszego gościa, otrzymali dedykacje i autografy. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.

Autorzy notatki: p. Bożena Grabarczyk, p. Agnieszka Płachecka

14 LISTOPADA 2019R.

14 listopada uczniowie oddziału 3c gościli w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Pana prezydenta Piotra  Zadrożnego. Słuchacze poznali wybrane przygody sympatycznego zajączka Filipa,który zaprzyjaźnił się z łabędzim dzieckiem. Ciekawe opowieści zachęciły naszych uczniów do przeczytania całej książki.

Autor notatki: p. Barbara Kapica

5 LISTOPADA 2019R.

We wtorek, 5 listopada 2019 roku w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klasy 3d mieli zaszczyt gościć p. Tomasza Wawer - pracownika Straży Miejskiej. Pan Tomasz przeczytał dzieciom opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. „Szczęście, czyli o tym,jak dobrze mieć bliskich”. Serdecznie dziękujemy za czytanie i miłą, mądrą rozmowę.

Autor notatki: p. Luiza Kołakowska

PAŹDZIERNIK 2019R.

Środowe spotkania z książką w oddziale 2b

W październiku zaszeleściły liście na chodniku, a w oddziale 2b zaszeleściły kartki książek czytanych przez rodziców w ramach akcji – „Środowe spotkanie z książką”.

Pierwsza przybyła mama Piotra z humorystycznymi wierszykami o sprzętach domowych, następnie tata Leosia z przygodami małego rycerza. Kolejne książki jeszcze nieznane wpadną do nas niebawem. Po nich wrażenia, które pozostaną w pamięci i w notatkach, które uczymy się wspólnie redagować.

Już pierwsze książki wywarły na nas niemałe wrażenie, zaraziły nas humorem i potrzebą czytania. A jest to idealne zajęcie na jesienno-zimowe wieczory.

Polecamy! Dzieciaki z II b.

Autor notatki: p. Katarzyna Szczepankowska