PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

My uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
i z Tych rad i z Tych mądrości
korzystać od dziś usilnie.
Przyrzekamy!

SPOTKANIA CZYTELNICZE „BIBLIOTEKA
NA WAS CZEKA”

7 maja 2021r. w bibliotece szkolnej obył się cykl spotkań pt. „Biblioteka na Was czeka”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz dzieci z grupy Misie z Przedszkola Miejskiego nr 12. Zapoznali się ze specyfiką pracy bibliotekarza i poznali strukturę księgozbioru bibliotecznego. Uczestniczy spotkań otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

SPOTKANIE CZYTELNICZE DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 0A - CZYTAM BO LUBIĘ

Dnia 29 kwietnia 2021r w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze dla oddziału 0a „Czytam, bo lubię”. Przedszkolaki zapoznały się z regulaminem biblioteki i rodzajami zbiorów przez nią gromadzonych. Wykazały się znajomością baśni podczas rozwiązywania zagadek literackich. Wysłuchały wiersza Janusza Huszczy „Skarga książki” i podzieliły się radami, jak należy szanować książki.

Dzieci miały też okazję zwiedzić bibliotekę. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

SPOTKANIE CZYTELNICZE

9 grudnia 2020r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze dla oddziału 0a „Prawdziwa historia Świętego Mikołaja”. Dzieci poznały legendę o Świętym Mikołaju, postacie przynoszące prezenty w różnych krajach i dowiedziały się jak wygląda i funkcjonuje wioska Świętego Mikołaja. Najważniejszym momentem spotkania było odczytanie listu od Mikołaja do przedszkolaków. List dotarł dziś do szkoły prosto z Laponii. Na koniec dzieci miały okazję obejrzeć książki o tematyce świątecznej, które są częścią księgozbioru biblioteki szkolnej.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną bibliotekę i wzięły udział w spotkaniu czytelniczym „Mój przyjaciel Miś”. Poznały historię pluszowego misia, rozpoznawały bajkowe misie i najbardziej popularne gatunki niedźwiedzi. Wysłuchały opowiadania Czesława Janczarskiego z książki „Miś Uszatek”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 4-5 listopada 2020r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, poznali również zasady korzystania z biblioteki w okresie pandemii. Uczniowie musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, a następnie przyrzekli, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Po uroczystym ślubowaniu wypożyczyli swoje pierwsze książki.

Na pamiątkę przyjęcia w poczet czytelników biblioteki szkolnej pierwszoklasiści otrzymali kolorowe zakładki do książek, a także „Wyprawki Czytelnicze” przekazane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Mała książka-wielki człowiek”.