Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Aktualności
„Mała książka – wielki człowiek”

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zestaw zawiera antologię tekstów polskich autorów piszących dla dzieci oraz poradnik dla rodziców i opiekunów.
PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

My uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
i z Tych rad i z Tych mądrości
korzystać od dziś usilnie.
Przyrzekamy!
Hasło promujące czytanie

Zwycięzcami konkursu na hasło promujące czytanie zostali:

1 miejsce - Oliwia Oporska 5a
2 miejsce - Zosia i Jonasz Żelasko 3a,2f
3 miejsce - Wiktoria Jankowska 7h

Gratulujemy!
WITAMINowy świat16 marca 2022 roku biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie dla oddziału przedszkolnego „WITAMINowy świat”
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapoznali się z zasadami prawidłowego odżywiania się na podstawie piramidy zdrowego żywienia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach, układały puzzle i uzupełniały krzyżówki. Dzieci wysłuchały również opowiadania „Bajka dla Niejadków” zachęcającej do jedzenia zdrowych produktów pełnych witamin. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań szkoły promującej zdrowie.


Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki:


W konkursie na najciekawszą zakładkę do książki nagrodzeni zostali:
W klasach 1-3
1 miejsce - Sandra Dębowska 2b
2 miejsce - Zuzanna Stańczak 3e
3 miejsce - Nina Przybylska 2d
Wyróżnienia:
Franciszek Woźbiński 1b
Oliwia Paluch 3c
Lena Semp 1e
Kamila Stańczak 1c
Julia Paczuska 2c
W klasach 4-8
1 miejsce - Nikola Kuc 7f
2 miejsce - Joanna Krawczyk 8g
3 miejsce - Łucja Banasiuk 4f
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Najlepsi czytelnicy w naszej szkole
Mała książka – wielki człowiek„Gdy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem” 
To chińskie przysłowie doskonale obrazuje wielką rolę książki w naszym życiu. Książka pobudza wyobraźnię, wspiera proces moralnego, duchowego i umysłowego rozwoju, wzbogaca słownictwo. Dzięki niej przenosimy się do wspanialszego świata. Jest towarzyszem w samotności, dostarcza nam rozrywki, buduje pomost między pokoleniami.
Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przekazał pierwszoklasistom wyprawkę czytelniczą sfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Książka „Pierwsze abecadło” i broszura „Książką połączeni” to wspaniały zbiór tekstów do nauki wspólnego i samodzielnego czytania.
13 i 14 stycznia również najmłodsi uczniowie „Siódemki” otrzymali w bibliotece szkolnej tą wyjątkową publikację. 
Drodzy Czytelnicy
Biblioteka życzy Wam odkrycia radości płynącej z czytania książek, wierząc że będzie to pasjonująca i niezapomniana przygoda! 
Miłej lektury !!!

„ŚWIĄTECZNIE- POŻYTECZNIE, czyli warsztaty wytwarzania świec”


Świece ozdobne są nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu. Tworzą wyjątkowy klimat i nadają pomieszczeniom baśniowej aury. Ich ciepłe światło koi zmysły i rozgrzewa serce, a piękny zapach buduje magię chwili. Jednym słowem świece nadają każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Dlaczego więc nie wykonać ich samodzielnie? Nadać im własny kształt, zapach i urok? W „Siódemce” wszystko jest możliwe. Z zapałem zabraliśmy się więc do rozpuszczania parafiny , mieszania zapachów i kolorów. Na jeden dzień biblioteka zamieniła się w pracownię wytwarzania świec i wypełniła szkołę zmysłowymi zapachami lawendy, pomarańczy, cynamonu i wanilii. Efekt naszych starań jest oszałamiający. Mnogość kształtów i kolorów zapiera dech w piersiach, pieszcząc oczy subtelnym blaskiem ciepłych płomieni. Oceńcie sami! Wszystkie świece zostały przekazane na licytację na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mamy nadzieję, że nasze świece stworzą niepowtarzalny klimat w waszych domach i będą wspaniałym prezentem na długie zimowe wieczory.

Spotkanie czytelnicze „Prawdziwa historia świętego Mikołaja”


W dniu 6 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie czytelnicze pt.: „Prawdziwa historia Świętego Mikołaja”. Z okazji mikołajek odwiedzili ją najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W urokliwej atmosferze biblioteki przedszkolaki poznały średniowieczną legendę o życiu Świętego Mikołaja, biskupa z Miry. Udały się w baśniową podróż do dalekiej Laponii, gdzie odwiedziły wioskę Mikołaja, jego biuro, pocztę, port lotniczy i…fabrykę prezentów. Spotkały zapracowane elfy i niesforne renifery. Dzieci poznały także tradycje obdarowywania się upominkami w innych krajach. Przedszkolaki wykazały się wiedzą podczas quizu o Świętym Mikołaju. Kulminacyjnym punktem spotkania było odczytanie listu Mikołaja do dzieci. Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali świątecznego opowiadania pt.: „ Sanie Świętego Mikołaja”.ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia najmłodsi uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę i wzięli udział w spotkaniu czytelniczym „Mój przyjaciel Miś”. Poznali historię pluszowego misia, rozpoznawali bajkowe misie i układali puzzle z ich wizerunkami. Wysłuchali opowiadania Iwony Czarkowskiej ”O misiu, który nie wierzył w siebie”.


Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata Sitak

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM GŁOŚNEGO CZYTANIA

W ramach akcji "Październik miesiącem głośnego czytania uczennice oddziału 8d: Julia, Olga i Lena udały się na czytanie do Misiów 🐻, Kotków 🐱 i Żabek 🐸 w Przedszkolu Miejskim nr 12, pod opieką Pani Anety Fabiszewskiej 😊 Celem tego wyjątkowego spotkania z przedszkolakami było szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych 📚😍 Dzieci słuchały z dużym zaangażowaniem swoich starszych koleżanek 🤔🤓🙍‍♀️🙍‍♂️ Dziękujemy za cudowną gościnność małym słodziakom 🤗


Autor notatki: p. Joanna Górska

PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

My uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
i z Tych rad i z Tych mądrości
korzystać od dziś usilnie.
Przyrzekamy!Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata Sitak

SPOTKANIA CZYTELNICZE „BIBLIOTEKA
NA WAS CZEKA”

7 maja 2021r. w bibliotece szkolnej obył się cykl spotkań pt. „Biblioteka na Was czeka”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz dzieci z grupy Misie z Przedszkola Miejskiego nr 12. Zapoznali się ze specyfiką pracy bibliotekarza i poznali strukturę księgozbioru bibliotecznego. Uczestniczy spotkań otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata SitakSPOTKANIE CZYTELNICZE DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 0A - CZYTAM BO LUBIĘ

Dnia 29 kwietnia 2021r w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze dla oddziału 0a „Czytam, bo lubię”. Przedszkolaki zapoznały się z regulaminem biblioteki i rodzajami zbiorów przez nią gromadzonych. Wykazały się znajomością baśni podczas rozwiązywania zagadek literackich. Wysłuchały wiersza Janusza Huszczy „Skarga książki” i podzieliły się radami, jak należy szanować książki.

Dzieci miały też okazję zwiedzić bibliotekę. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata Sitak
SPOTKANIE CZYTELNICZE

9 grudnia 2020r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze dla oddziału 0a „Prawdziwa historia Świętego Mikołaja”. Dzieci poznały legendę o Świętym Mikołaju, postacie przynoszące prezenty w różnych krajach i dowiedziały się jak wygląda i funkcjonuje wioska Świętego Mikołaja. Najważniejszym momentem spotkania było odczytanie listu od Mikołaja do przedszkolaków. List dotarł dziś do szkoły prosto z Laponii. Na koniec dzieci miały okazję obejrzeć książki o tematyce świątecznej, które są częścią księgozbioru biblioteki szkolnej.Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata SitakDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną bibliotekę i wzięły udział w spotkaniu czytelniczym „Mój przyjaciel Miś”. Poznały historię pluszowego misia, rozpoznawały bajkowe misie i najbardziej popularne gatunki niedźwiedzi. Wysłuchały opowiadania Czesława Janczarskiego z książki „Miś Uszatek”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata SitakPASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 4-5 listopada 2020r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, poznali również zasady korzystania z biblioteki w okresie pandemii. Uczniowie musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, a następnie przyrzekli, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Po uroczystym ślubowaniu wypożyczyli swoje pierwsze książki.

Na pamiątkę przyjęcia w poczet czytelników biblioteki szkolnej pierwszoklasiści otrzymali kolorowe zakładki do książek, a także „Wyprawki Czytelnicze” przekazane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Mała książka-wielki człowiek”.Autorzy notatki: p. Urszula Hasiec, p. Beata Sitak