PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASY PIERWSZE

„Książka nas nauczy, książka ucieszy,
Czasem zadziwi nas niemało
Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało.
Książka tak mądrze nam doradza
Różne wskazówki
Wzory daje
Książka w szeroki świat wprowadza
Dalekie z nami zwiedza kraje…”

Hanna Łochocka

W poniedziałek 8 stycznia 2018 r. najmłodsi uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie częstym gościem w naszej bibliotece i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Autor notatki: p. Urszula Hasiec

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Ruszył coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez bibliotekę szkolną przy współpracy z oddziałem 3e.

Serdecznie zapraszamy.

Autorzy notatki: p. Agnieszka Milan, p. Urszula Hasiec

Literacki wieczór z dreszczykiem!

Déjà vu, podejrzany zbieg okoliczności, znajoma twarz osoby, której się nigdy nie spotkało i podskórne wrażenie, że z tego mogą być tylko kłopoty...
Takie sytuacje przytrafiają się każdemu.

Podczas wieczorku z dreszczykiem, który odbył się 23 listopada w bibliotece szkolnej, nikomu nie było do śmiechu. Atmosfera grozy, magiczny nastrój i upiorne opowieści na długo pozostaną w naszej pamięci.
To było spotkanie dla niestrachliwych dzieci z oddziałów: 3e oraz 6c!

Autor notatki: p. Agnieszka Milan

PORTRET ULUBIONEGO NAUCZYCIELA

W październiku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs plastyczny pt. „Portret ulubionego nauczyciela” połączony z wystawą prac. Portrety są prezentem uczniów dla naszych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom szkoły życzymy dużo uśmiechu i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Autor notatki: p. Małgorzata Nowak

XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo we współpracy z Biblioteką Miejską pt. „Baśniobór”

Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 7 serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym 2017/18 organizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy szkół legionowskich pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo we współpracy z Biblioteką Miejską pt. „Baśniobór”.

Uczestników konkursu obowiązuje dokładna znajomość trzech pierwszych części powieści Brandona Mulla pt. „Baśniobór”.

Zainteresowani uczniowie zgłaszają się do biblioteki szkolnej w celu wypożyczenia książek.

Autor notatki: p. Małgorzata Nowak