Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Biuro Programu „Niepodległa”
Biuro Programu „Niepodległa” w celu upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w 2018 r. zainicjowało akcję „Niepodległa do Hymnu”. W ramach akcji 11 listopada br. o godz. 12.00 w wielu miejscach w Polsce i na świecie zostanie uroczyście odśpiewany lub zagrany „Mazurek Dąbrowskiego”.

W poprzednich latach hymn narodowy rozbrzmiewał podczas licznych uroczystości, organizowanych przez instytucje państwowe i samorządowe, m.in. podczas patriotycznych pochodów i koncertów, a także w formie indywidualnych nagrań zamieszczanych w sieci.

W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Do akcji można się przyłączyć m.in. poprzez włączenie transmisji „Mazurka Dąbrowskiego” w radiu lub telewizji, rodzinne odśpiewanie hymnu w domu lub wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych online.

Warto podtrzymywać tradycję i poprzez obchodzenie tego ważnego święta, budować wspólnotę i pielęgnować tożsamość narodową.

ULOTKA INFORMACYJNA
Umieszczono: 06.11.2020 r., godz. 10.21