Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka

Z ogromną przyjemnością informuję ...
Z ogromną przyjemnością informuję, że w dniu 10.03.2021 r. odbędą się szkolne eliminacje do gminnego etapu konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Eliminacje odbędą się na terenie szkoły (w reżimie sanitarnym) w godz.:
-kl. IV-VI: 16.00-17.20,
-kl. VII-VIII: 17.30-18.15.

UWAGA! W trakcie eliminacji uczniowie będą wpuszczani do sali pojedynczo. Obowiązuje pełny reżim sanitarny (maseczki, dezynfekcja rąk, dystans).

Proszę, by wszyscy chętni uczniowie zapoznali się z regulaminem i przygotowali do recytacji dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) o dowolnej tematyce. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut! Organizatorzy proszą o wybór utworów o cenionej wartości literackiej oraz o unikanie tekstów zamieszczonych w podręcznikach szkolnych. Jury konkursowe ocenia: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny. Eliminacje szkolne wyłonią przedstawicieli, którzy wezmą udział w eliminacjach gminnych (22-25 marca 2021 r., godz. 9.00-15.00, w sali widowiskowej legionowskiego ratusza, ul. Piłsudskiego 41). Laureaci etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych. Finał konkursu (dla laureatów etapu powiatowego) odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

UWAGA! Warunkiem wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych jest uzupełnienie karty uczestnika. Uzupełnioną i podpisaną kartę oraz zgodę na przetwarzanie i udostępnianie danych osobowych i wizerunkowych należy dostarczyć komisji konkursowej w dniu eliminacji szkolnych.

KARTA UCZESTNIKA KONKURSU

Autor notatki: p. Maria Asman