Projekt oddziału 7c - Jak bezpiecznie i zdrowo spędzić czas wolny na świeżym powietrzu w czasach Covidu

Drodzy uczniowie z ZSP3 ...
Legionowo 13.02.2021

Drodzy uczniowie z ZSP 3

Piszę do Was zimową porą, gdy za oknem mamy majestatyczny widok. Większość uczniów z naszej szkoły ma lekcje zdalne i trzeba też trochę czasu poświęcić na naukę. Jednak nie możemy zapominać o świeżym powietrzu i ruchu... Siedzimy wszyscy przed ekranami komputerów i pochłaniamy wiedzę, a później musimy ją utrwalić, co jest przyczyną naszego zmęczenia i niechęci na zabawę na dworze.

Uczniowie oddziału 7c wraz z wychowawczynią Teresą Pawlak – Dąbrowską chcieliby pokazać, jak spędzają czas podczas zimy. Załączone zdjęcia najlepiej pokazują to, że na dworze nie jest nam nudno. Są też przykładem jak można spędzać czas wolny na dworze.

Musimy wszyscy pamiętać o tym, aby wyjść na dwór i zaczerpnąć choć odrobinę świeżego powietrza. Długie siedzenie przed komputerem nie wpływa dobrze na stan naszego zdrowia. Dlatego warto po lekcjach, chociaż na chwilę, zostawić komputer i zabawić się na śniegu. Przecież nieczęsto go mamy. Możemy wyjść ze swoim psem (jeśli go mamy, oczywiście), pobiegać z pupilem w głębokim śniegu. Możemy iść na spacer do lasu, aby podziwiać piękno przyrody pod czapami białego puchu. Możemy nawet pójść na sanki i z górki na pazurki zjechać z przyjaciółmi. A największą przygodą jest ulepienie bałwana, naszego przyjaciela z węglowymi oczami i marchewkowym nosem. Polecam także zabawę w aniołki lub orał na białym śniegu. Jest dużo możliwości!

Zachęcam do obejrzenia kilku zdjęć, które wykonaliśmy na dworze. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrowia.

Maja Matuszewska, uczennica z oddziału VII c
Umieszczono: 17.02.2021 r., godz. 09.18