Bezpłatne informatyczne warsztaty dla dzieci KODUJ Z GIGANTAMI

Koduj z Gigantami to kolejna edycja ...
Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

Koduj z Gigantami to kolejna edycja BEZPŁATNYCH informatycznych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Starosty Powiatu Legionowskiego. Poniżej prezentujemy konkursy dla szkół towarzyszące wydarzeniu.

Zapisy startują 23 sierpnia 2021 roku
Formularz zapisowy:

Jak warsztaty są zorganizowane:

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów od 7 do 18 roku życia. Lekcja trwa 90 minut
1-6 klasa to zajęcia w środowisku Minecraft, Scratch, Kodu czy AppInventor, 7-8 klasa i LO zapoznają się z językiem C# i Visual Studio.
Każdy uczestnik wykona ciekawy projekt pod okiem naszego trenera.
W formularzu zapisujemy dziecko do odpowiedniej grupy wiekowej w wybranym terminie 18 lub 19 września 2021r.
Zapewniamy komputer dla każdego uczestnika.
Miejsce: Legionowo, ul. Strużańska 2b
Telefon do kontaktu 608786501
Prowadzący to nauczyciele szkoły Giganci Programowania, który są czynnymi zawodowo programistami.

Konkursy towarzyszące wydarzeniu

1/Ranking dla szkół, w którym nagradzamy szkoły z powyżej 30 zapisami uczniów. Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl.
2/ Ranking dla nauczycieli, w którym nagrody zdobywają nauczyciele, których uczniowie wezmą udział w warsztatach. Ranking wraz z informacjami dostępny jest na stronie rankingnauczycieli.kodujzgigantami.pl.
Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronach rankingowych.
3/ Konkurs programistyczny dla uczestników warsztatów z nagrodami dla autora projektu, szkoły oraz nauczyciela.

W konkursie atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania) mogą zdobyć - w każdej z grup wiekowych - autor najlepszego projektu oraz dwie osoby wyróżnione. W przypadku I miejsc nagrody otrzymują także szkoła (laptop do dyspozycji placówki) oraz nauczyciel prowadzący projekt (tablet).
Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady - prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.

Cel warsztatów:
Celem akcji Koduj z Gigantami jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej w dziedzinie programowania, zapoznanie się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami. Misją Gigantów Programowania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.

Serdecznie zapraszamy!

BIULETYN KODUJ 2021