Jesteś tutaj:

Główna treść strony

ROK SZKOLNY 2019/2020Aktualności – rok szkolny 2019/2020

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi (22 kwietnia) uczniowie z oddziałów 5a,5b,5c i 5g wykonali przepiękne prace w ramach lekcji biologii. Uczniowie poruszyli takie zagadnienia jak zaśmiecanie i segregacja odpadów, oszczędzanie wody i energii.

Dzień Ziemi to międzynarodowe, ekologiczne święto, przypominające o ochronie środowiska.

Dbajmy o naszą planetę…

Prezentujemy wybrane prace naszych uczniów:Autor notatki: p. Beata NiziołekŚWIATOWY DZIEŃ LASU I WODY – 21 I 22 MARCA

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody (22 marca) nasi ósmoklasiści wykonali prace na temat „Woda jest substancją niezwykłą.” Uczniowie przybliżyli nam sposoby wykorzystania wody w życiu codziennym i jej oszczędzanie, ale również pokazali, po co nam woda. Woda pełni ważne funkcje: reguluje ciepłotę ciała, pomaga w procesach przemiany materii, nawilża oczy i oczyszcza organizm.

Również uczniowie klas ósmych przygotowali prace w ramach obchodów Światowego Dnia Lasu (21 marca). Wykonane prace przedstawiały funkcje lasu, faunę i florę lasu oraz zasady zachowania się w lesie.

Obchody tych dwóch dni mają na celu podnoszenie świadomości całego społeczeństwa na temat znaczenia wody i lasów dla człowieka. Wszyscy dbajmy o nasze środowisko.

Super, że nasi uczniowie pamiętają o tak ważnych świętach ekologicznych w naszym EKO-kalendarzu biologa.Autor notatki: p. Beata NiziołekOBRAZOWNIKI O KRĘGOWCACH UCZNIÓW ODDZIAŁÓW 6 Z LEKCJI BIOLOGII

Uczniowie oddziałów szóstych w ramach powtórek wykonali podczas zdalnego nauczania piękne pomoce do nauki. Chętni uczniowie przygotowali swoje obrazowniki o kręgowcach – pod lupę wzięto RYBY, PŁAZY I GADY. Uczniowie przedstawili ich budowę, środowisko życia, różnorodność i ochronę. Oto kilka z nich…Autor notatki: p. Beata NiziołekZAJĘCIA PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNE W KLASIE 3C

W dniu 2 grudnia 2019r. uczniowie oddziału 3c wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych na temat segregacji odpadów. Zajęcia poprowadziła p. Beata Niziołek. Na zajęciach rozmawialiśmy o tym jak segregować śmieci, jak przygotować odpady do segregacji i dlaczego jest to ważne dla środowiska. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną na temat recyklingu, z której dowiedzieli się z jakich wyrzuconych przez nas produktów można stworzyć nowe. Dzieci przygotowały piękne plakaty, które zostaną powieszone w naszej szkole, aby zachęcać innych do prawidłowej segregacji odpadów.Autor notatki: p. B. NiziołekLEKCJA PRZYRODY - Las – zielone płuca Polski

Co prawda do września jeszcze daleko, ale uczniowie 3a koniecznie chcieli poczuć się starsi i sprawdzić, jak to jest na lekcjach w starszych klasach. Na warsztaty przyrodnicze w dniu 8 listopada br. zaprosiła nas pani Beata Niziołek, czym sprawiła dzieciakom nie lada frajdę. Emocje sięgnęły zenitu podczas oglądania materiału przyrodniczego przez mikroskop. Pracownia przyrodnicza również zatkała dech w piersiach niektórym uczniom. Ciekawość dzieci z pewnością została rozbudzona i z niecierpliwością czekają na czwartą klasę.

Dziękujemy Pani Beatce!Autor notatki: p. Monika WoszczykINFORMACJA NA TEMAT ZBIÓRKI MAKULATURY I ZUŻYTYCH BATERII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

  1. Zbiórka makulatury trwa przez cały rok szkolny.
  2. W zbiórce biorą udział uczniowie i rodzice oraz pracownicy szkoły.
  3. Spakowaną makulaturę należy przynieść do szkoły, zgłaszając ten fakt pracownikom szatni, którzy zważą i odnotują w zeszycie znajdującym się w pomieszczeniu 014 jej ilość.
  4. Podobnie postępujemy ze zużytymi bateriami. W tym przypadku należy pojemnik lub torebkę z bateriami podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem oddziału.
  5. Istnieje również możliwość oddawania makulatury na rzecz naszej szkoły do dowolnego punktu skupu. Formularz przyjęcia makulatury powinien być wtedy wystawiony na SP 7 i przekazany do kierownika administracji (tam też można uzyskać dokładne informacje na ten temat).

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W ZBIÓRKĘ I JEDNOCZEŚNIE W OCHRONĘ NASZEGO ŚRODOWISKA.


Autor notatki: p. Luiza Kołakowska