ROK SZKOLNY 2019/2020

ZDROWO I SMACZNIE

Zdrowa kanapka na drugie śniadanie – pod takim hasłem uczniowie oddziału 4a przygotowali dla siebie i rodziny drugie śniadanie w ramach zdalnych lekcji przyrody. Każdy wie, że powinniśmy zjadać 5 posiłków dziennie z porcją owoców. Dlatego obok przygotowanych kanapek nie mogło zabraknąć owocu pełnego witamin. Wszystkie przygotowane przez uczniów kanapki wyglądają smacznie. Super wykonane zadanie.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - 7 KWIETNIA

Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Głównym celem tak ważnego święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie.

W naszej szkole również pamiętamy o tym ważnym dla wszystkich święcie. Podczas zdalnego nauczania powstały prace uczniów zachęcające do dbania i ochrony naszego zdrowia. Przypominamy podstawowe zasady zdrowego stylu życia:
- prawidłowe odżywianie się
- aktywność fizyczna
- wypoczynek bierny i czynny
- odpowiednia ilość snu
- dbanie o higienę osobistą i otoczenia

W tym szczególnym dla wszystkich czasie pamiętajmy również o tych, którzy o nasze zdrowie dbają.

WARSZTATY „AKTYWNA RODZINA”

26 listopada 2019 roku pod hasłem „Aktywna rodzina” odbyły się niecodzienne warsztaty w ramach projektu sfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w których uczestniczyli rodzice wraz ze swymi dziećmi. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem, świadczy o tym liczba zainteresowanych. W trakcie spotkania uczestnicy zgłębili wiedzę nt. zalet aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie. W części warsztatowej zaprezentowane zostały przykładowe ćwiczenia do wykonania przez dzieci i rodziców.

Autorzy notatki: p. Ewa Kaczorek, p. Cezary Cydejko

AKCJA PROFILAKTYCZNA - LEKKI PLECAK MAM I O SWOJE ZDROWIE DBAM

W naszej szkole uczniowie klasy 5c w dniu 11 października 2019r. rozpoczęli akcję „Lekki plecak”. Naszym założeniem jest uświadomienie jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów oraz ich zawartości. Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną oraz wykonali plakaty. Dowiedzieliśmy się, że nadmierna waga plecaka może powodować ból pleców oraz może sprzyjać skrzywieniom kręgosłupa.

Pamiętajmy:
- Nauczmy się prawidłowo pakować swój plecak (zabierzmy tylko niezbędne rzeczy do szkoły).
- Dbajmy o swoje zdrowie. Każda dodatkowa rzecz w naszym plecaku (np. notes, zabawka) to ciężar szkodliwy i zbędny.

LEKKIE TORNISTRY DO SZKOŁY NOSIMY,
BO WSZYSCY ZDROWIE SOBIE CENIMY.