Aktualności – rok szkolny 2017/2018

„ŚNIADANIE DAJE MOC” – „DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”

Autorzy notatki: nauczyciele świetlicy szkolnej

ASTRONOMICZNA JESIEŃ

22 września w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z astronomiczna jesienią. Przed zajęciami dzieci uczestniczyły w porannej gimnastyce. Później obejrzały jesienne krajobrazy i słuchały czym się charakteryzuje ta pora roku. Następnie dzieci wzięły udział w konkursach-zgadywankach z nagrodami. Na sam koniec każdy uczestnik wykonał kolorową parasolkę.

Autorzy notatki: p. Paulina Ostaszewska, p. Katarzyna Sadkowska

SPRZĄTANIE ŚWIATA

DZIĘKUJEMY
ZA UDZIAŁ W AKCJI
SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017
„NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”

15 września 2017 roku zgodnie z tradycją naszej świetlicy wzięliśmy udział w 24 edycji akcji „Sprzątanie świata”.

Z przygotowanymi przez dzieci transparentami zachęcającymi do recyklingu, głośno skandując ekologiczne hasła przeszliśmy ulicami koło szkoły. Sprzątaliśmy teren zielony przylegający do terenu szkoły segregując zebrane odpady, które następnie wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników do segregacji śmieci.

Czujemy się odpowiedzialni za los NASZEJ ZIEMI!

Autorzy notatki: p. Beata Nazorek, p. Liliana Bogusławska

LEKCJA Z POLICJANTEM

12 września 2017 roku w szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego na temat: „Zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu”. W zajęciach brali udział uczniowie klas II i III, przebywający w świetlicy szkolnej.

Celem zajęć było:
  • Zaznajomienie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.
  • Zwrócenie uwagi na przestrzeganie znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.
  • Poznanie i utrwalenie w pamięci numerów alarmowych służb bezpieczeństwa: Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego, a także numeru wspólnego 112.
  • Przestrzeganie bezpiecznego zachowania się w szkole.
  • Zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych poza szkołą.
  • Przestrzeganie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Policjanci przeprowadzili pogadankę na w/w zagadnienia, wykorzystując jako metodę aktywizującą pokaz multimedialny. Uczniowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Chętnie zgłaszali się do zadań zleconych przez prowadzących, aktywnie brali udział, zachowując kulturę wypowiedzi i zasady współpracy na zajęciach. W trakcie lekcji poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w szkole, w jaki sposób reagować na zaczepki osób obcych w parku i na ulicy, a także w jaki sposób zabezpieczyć swoje ciało przed agresywnym psem. Utrwalili swoją wiedzę o numerach alarmowych służb bezpieczeństwa. Kolejnym etapem było zadawanie pytań, na które z chęcią odpowiadali Policjanci. Uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali pytania na poziomie i zgodne z tematem zajęć. Wielką atrakcją było robienie zdjęć w czapce Policjanta z Ruchu Drogowego i lizakiem w ręku.

Na zakończenie zajęć, uczniowie ładnie podziękowali przybyłym Policjantom oraz wręczyli prezenty: własne rysunki przedstawiające pracę Policji, dyplom oraz okolicznościową kartkę z podziękowaniem.

Autor notatki: p. Agata Osowska

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE I W DRODZE DO SZKOŁY

W dniu 11.09.2017r. w świetlicy szkolnej przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych zachowań podczas udziału w ruchu drogowym. Ciekawe zagadki pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę. Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało pracę plastyczną, którą wykorzystaliśmy we wspólnym plakacie.

Autor notatki: p. Katarzyna Sadkowska