Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Konkursy

KONKURSY ROK SZKOLNY 2017/2018:

IX edycja Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach

Z wielką przyjemnością informujemy, iż zwycięzcą IX edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach została uczennica oddziału VIc Karolina Ryszkowska, natomiast miejsce III zajęła uczennica oddziału VIb Joanna Pisarek. Wyróżnienia otrzymały - Oliwia Osińska, oddział VIId oraz Katarzyna Kaczorek, oddział VIIe.

W konkursie na komiks przedstawiający wydarzenia obrazujące działania Armii Krajowej i Szarych Szeregów podczas II wojny światowej związane z działalnością konspiracyjną I Rejonu "Marianowo-Brzozów" I miejsce zajął Piotr Kaczmarczyk z oddziału VIc.

Serdecznie gratulujemy!

Na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w IX edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach zapraszamy 28 kwietnia 2018 r. o godz. 10.30 do Szkoły Podstawowej Nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK w Legionowie.

Opiekunem konkursu była p. Agnieszka Rydzewska.


Autor notatki: p. Agnieszka RydzewskaKONKURS WARSZAWSKA SYRENKA

Dnia 05.03.2018r. odbyły się eliminacje szkolne 41 Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla oddziałów 0-III. W eliminacjach wzięło udział 17 recytatorów. Do gminnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

Blanka Pawlak, 0a
Maciej Chałubek, 1b
Julia Zembrzuska, 1b
Antonina Pietuch, 2a
Kaja Fabiszewska, 3c
Michał Dębski, 3d
Aleksander Dąbrowski, 3e

Eliminacje gminne odbędą się 12 i 13 marca 2018 roku, w godzinach 9.30-14.00 w sali widowiskowej Ratusza w Legionowie, przy ulicy marsz. J. Piłsudskiego 41.

Kolejność przesłuchań w eliminacjach gminnych zostanie ustalona przez organizatora do 7 marca 2018roku, do godz. 12.00 i opublikowana na stronie internetowej www.moklegionowo.plAutorzy notatki: p. Urszula Barszczewska, p. Lucyna Szymańska„ZDROWIE W BAJCE”

22 lutego dzieci z oddziału 2A reprezentowały naszą szkołę w IX edycji powiatowego konkursu „Zdrowie w bajce”. Tematem tegorocznej edycji było „Czyste powietrze wokół nas”. Uczniowie wystąpili w bajce „Pszczoły wiedzą lepiej”, w której sympatyczne pszczółki mają w swoim ulu problemy z powodu otaczającego je zewsząd smogu i muszą jakoś temu zaradzić. Autorem tekstu przedstawienia jest wychowawca oddziału 2A Elżbieta Piechnat. Dzieci doskonale poczuły się w rolach aktorów oraz pięknie prezentowały się w swoich kostiumach, dzięki czemu zdobyły III miejsce w konkursie w kategorii klas I- III.

Gratulacje dla naszych „pszczółek”!Autor notatki: p. Elżbieta PiechnatMINIKONKURS MATEMATYCZNY - ETAP SZKOLNY

W dniu 15 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie przeprowadzono I etap (szkolny) Minikonkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 52 uczniów naszej szkoły, w tym 17 uczniów z oddziałów 4, 27 uczniów z oddziałów 5 oraz 8 uczniów z oddziałów 6. Do II etapu zakwalifikowało się 3 uczniów. Są nimi:

1. Maciejewski Jan od.4d
2. Ziędalska Urszula od.5e
3. Reluga Patryk od.6d

II etap międzyszkolny (powiatowy) konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Zegrzyńskiej 3 w Legionowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie konkursu: p.Teresa Pawlak-Dąbrowska i p.Marta Chałubek

Autor notatki: p. Teresa Pawlak-DąbrowskaPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY - ETAP SZKOLNY

W dniu 9 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie przeprowadzono I etap (szkolny) Powiatowego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły z oddziałów 7. Do II etapu zakwalifikowało się 5 uczniów. Są nimi:

1. Kondraciuk Natalia od.7e
2. Kaczorek Katarzyna od.7e
3. Golec Agnieszka od.7b
4. Mrozowska Natalia od.7c
5. Krawczyk Katarzyna od.7c

II etap tego konkursu odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 3.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Opiekunowie konkursu: p.Teresa Pawlak-Dąbrowska i p.Marta Chałubek


Autor notatki: p. Teresa Pawlak-DąbrowskaKONKURS PLASTYCZNY „JESIENNE, LEŚNE SKRZATY”
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jesienne, leśne skrzaty”

I miejsce
1. Maja Narewska 3c
2. Adrianna Leonowicz 2a
3. Jakub Słyszko 1g
4. Julia Mitura 1a
5. Zosia Żurawińska 1b

II miejsce
1. Oliwia Oporska 1a
2. Konrad Banaszkiewicz 1f
3. Aleksandra Wasiak 1f
4. Oliwia Dróżdż 3c
5. Małgorzata Żelazek 2b

III miejsce
1. Blanka Pawlak 0a
2. Klaudia Witecka 0a
3. Zuzia Pisarzewska 1f
4. Lena Mazur 1b
5. Hanna Reszka 1b
6. Jakub Danilewicz 1c

Wyróżnienia
1. Oksana Krośnicka 1d
2. Natasza Kołodziejska 1d

GRATULUJĘ!Organizator konkursu: p. Bożena Grabarczyk


Autor notatki: p. Bożena Grabarczyk