KONKURSY ROK SZKOLNY 2017/2018:

IX edycja Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach

Z wielką przyjemnością informujemy, iż zwycięzcą IX edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach została uczennica oddziału VIc Karolina Ryszkowska, natomiast miejsce III zajęła uczennica oddziału VIb Joanna Pisarek. Wyróżnienia otrzymały - Oliwia Osińska, oddział VIId oraz Katarzyna Kaczorek, oddział VIIe.

W konkursie na komiks przedstawiający wydarzenia obrazujące działania Armii Krajowej i Szarych Szeregów podczas II wojny światowej związane z działalnością konspiracyjną I Rejonu "Marianowo-Brzozów" I miejsce zajął Piotr Kaczmarczyk z oddziału VIc.

Serdecznie gratulujemy!

Na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w IX edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach zapraszamy 28 kwietnia 2018 r. o godz. 10.30 do Szkoły Podstawowej Nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK w Legionowie.

Opiekunem konkursu była p. Agnieszka Rydzewska.

Autor notatki: p. Agnieszka Rydzewska

KONKURS WARSZAWSKA SYRENKA

Dnia 05.03.2018r. odbyły się eliminacje szkolne 41 Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla oddziałów 0-III. W eliminacjach wzięło udział 17 recytatorów. Do gminnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

Blanka Pawlak, 0a
Maciej Chałubek, 1b
Julia Zembrzuska, 1b
Antonina Pietuch, 2a
Kaja Fabiszewska, 3c
Michał Dębski, 3d
Aleksander Dąbrowski, 3e

Eliminacje gminne odbędą się 12 i 13 marca 2018 roku, w godzinach 9.30-14.00 w sali widowiskowej Ratusza w Legionowie, przy ulicy marsz. J. Piłsudskiego 41.

Kolejność przesłuchań w eliminacjach gminnych zostanie ustalona przez organizatora do 7 marca 2018roku, do godz. 12.00 i opublikowana na stronie internetowej www.moklegionowo.pl

Autorzy notatki: p. Urszula Barszczewska, p. Lucyna Szymańska

„ZDROWIE W BAJCE”

22 lutego dzieci z oddziału 2A reprezentowały naszą szkołę w IX edycji powiatowego konkursu „Zdrowie w bajce”. Tematem tegorocznej edycji było „Czyste powietrze wokół nas”. Uczniowie wystąpili w bajce „Pszczoły wiedzą lepiej”, w której sympatyczne pszczółki mają w swoim ulu problemy z powodu otaczającego je zewsząd smogu i muszą jakoś temu zaradzić. Autorem tekstu przedstawienia jest wychowawca oddziału 2A Elżbieta Piechnat. Dzieci doskonale poczuły się w rolach aktorów oraz pięknie prezentowały się w swoich kostiumach, dzięki czemu zdobyły III miejsce w konkursie w kategorii klas I- III.

Gratulacje dla naszych „pszczółek”!

Autor notatki: p. Elżbieta Piechnat

MINIKONKURS MATEMATYCZNY - ETAP SZKOLNY

W dniu 15 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie przeprowadzono I etap (szkolny) Minikonkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 52 uczniów naszej szkoły, w tym 17 uczniów z oddziałów 4, 27 uczniów z oddziałów 5 oraz 8 uczniów z oddziałów 6. Do II etapu zakwalifikowało się 3 uczniów. Są nimi:

1. Maciejewski Jan od.4d
2. Ziędalska Urszula od.5e
3. Reluga Patryk od.6d

II etap międzyszkolny (powiatowy) konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Zegrzyńskiej 3 w Legionowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie konkursu: p.Teresa Pawlak-Dąbrowska i p.Marta Chałubek

Autor notatki: p. Teresa Pawlak-Dąbrowska

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY - ETAP SZKOLNY

W dniu 9 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie przeprowadzono I etap (szkolny) Powiatowego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły z oddziałów 7. Do II etapu zakwalifikowało się 5 uczniów. Są nimi:

1. Kondraciuk Natalia od.7e
2. Kaczorek Katarzyna od.7e
3. Golec Agnieszka od.7b
4. Mrozowska Natalia od.7c
5. Krawczyk Katarzyna od.7c

II etap tego konkursu odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 3.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie konkursu: p.Teresa Pawlak-Dąbrowska i p.Marta Chałubek

Autor notatki: p. Teresa Pawlak-Dąbrowska

KONKURS PLASTYCZNY „JESIENNE, LEŚNE SKRZATY”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jesienne, leśne skrzaty”